Porady hydrauliczne

Problem z zatkanym odpływem ?

Tak,  zapewne  nie raz przydarzył Wam się problem z zatkanym odpływem zlewozmywaka, brodzika czy umywalki…Kto przez to nie przechodził. Gdy brakuje w gospodarstwie domowym ogólnodostępnych środków które mogą rozwiązać ten problem,  nic straconego…przedstawię kilka domowych sposobów na przytkany odpływ, dzięki  którym szybko wyeliminujesz problem. Oczywiście prezentowane porady są na małe przytkania, w trudniejszych sytuacjach rekomendujemy wezwania naszego specjalisty, który przy użyciu specjalistycznego sprzętu odblokuje zator w odpływie.

Sposób 1. Soda i Ocet

Nie będzie błędem stwierdzenie , iż soda i ocet znajdują zastosowanie w wielu domach. Wiedziałeś, że nadają się do odetkania odpływu ?! Pół szklanki sody wsyp do zatkanego odpływu i zalej połową szklanki octu spirytusowego, zostawiając zatkany przez około 10 minut. Następnie zalej to gorącą wodą.

Sposób 2. Detergent- Płyn do Naczyń

Detergenty ogólnodostępne przeznaczone do mycia naczyń, mają zastosowanie również przy odetkaniu odpływu szczególnie w którym nagromadził się tłuszcz oraz resztki jedzenia. Wystarcz, ze wlejesz pól szklanki płynu do naczyń do zatkanego odpływu zostawiając przez 15 minut. Następnie zalej sporą ilością gorącej wody.

Sposób 3.  Tabletki do czyszczenia protez

Tak, nic mylnego rozpuszczają osady powstałe na protezach. Bezproblemowo poradzą sobie z odetkaniem odpływu. Wystarczy, że wrzucisz 4 tabletki do odpływu i zalejesz octem zostawiając na 10 minut. Następnie spłucz to ciepłą wodą.

Sposób 4.  Przepychacz sanitarny

Jest to proste urządzenie, które w większości domów się znajduje. Składa się z trzonka oraz gumowego kołnierza w kształcie dzwonu. Zasada działania jest bardzo prosta i polega na poruszaniu zalegającym w odpływie materiałem  poprzez wywołanie ruchu znajdującej się nad nim wody. Gumową stroną przykładamy szczelnie do odpływu, wykonując ruchy w  dół-górę. Po kilku pchnięciach odpływ powinien się odetkać.

Zadzwoń  22 398 40 30