Pogotowie hydrauliczne – kiedy wezwać?

przepychanie rur warszawa

Nie zawsze odkryjemy usterkę zanim zacznie nam na tyle przeszkadzać, że będzie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Czasami awarie są nagłe i wymagają natychmiastowej reakcji. W przypadkach, kiedy nie możesz czekać na standardową wizytę hydraulika i potrzebujesz szybkiej pomocy, możesz skorzystać z usług pogotowia hydraulicznego.

Kiedy woda zalewa mieszkanie

Jedną z najczęstszych awarii, która wymaga szybkiej reakcji, jest pęknięcie rury. To szczególnie niebezpieczna sytuacja, kiedy mieszkamy w bloku. Wtedy możemy wyrządzić szkody nie tylko w naszym mieszkaniu, ale także u sąsiadów. O ile posiadamy polisę ubezpieczeniową, to może skończyć się jedynie na konieczności przeprowadzenia nieprzyjemnej rozmowy z osobą mieszkającą pod nami. Jeśli natomiast nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia, to może nas to słono kosztować.

Przede wszystkim zlokalizuj główny zawór i zakręć go. Woda, która zbiera się na podłodze może uszkodzić sprzęty elektroniczne i zacząć przeciekać do sąsiada. Samo zamknięcie dopływu wody nie rozwiąże jednak problemu. Bez wody raczej ciężko funkcjonować, konieczna będzie więc naprawa usterki. To moment, w którym powinieneś zwrócić się po pomoc do pogotowia hydraulicznego. Fachowcy przyjadą i z pomocą profesjonalnego sprzętu zlokalizują awarię i określą jak należy ją naprawić. W większości przypadków możliwe jest przeprowadzenia prac naprawczych od razu, przynajmniej w takim zakresie, który umożliwi w miarę normalne funkcjonowanie. Niestety, czasami bywa jednak tak, że konieczne będzie przeprowadzenie generalnego remontu. To naprawdę dużo kosztowniejsza i bardziej pracochłonna.

Inne problemy? Pogotowie hydrauliczne pomoże

Pogotowie hydrauliczne charakteryzuje się tym, że działa praktycznie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zawsze jednak fachowcy pracujący w ten sposób wzywani są jedynie do poważnych usterek. Czasami są to standardowe awarie hydrauliczne, które nie stwarzają aż tak dużego zagrożenia, jednak są uciążliwe dla użytkowników. Jeśli więc zastanawiasz się, czy możesz wezwać pogotowie hydrauliczne do zatkanego zlewu czy zapowietrzonego kaloryfera, nie wahaj się. Możesz zadzwonić w takich samych sprawach jak do zwykłego hydraulika.

Bądź przezorny zawczasu

Kiedy woda leje się strumieniami na podłogę potrzebna jest szybka reakcja. To nie moment na to, abyś przeszukiwał zakamarki łazienki czy kuchni w celu odnalezienia głównego zaworu. Aby móc szybko zareagować powinieneś dokładnie wiedzieć gdzie on się znajduje. Dlatego dobrze jest zapoznać się z rozkładem instalacji w mieszkaniu zanim dojdzie do usterki. Podobnie sytuacja wygląda z kontaktem do fachowca. Dobrze jest wcześniej znaleźć namiary na pogotowie hydrauliczne, które polecane jest w Twojej okolicy. Dzięki temu oszczędzisz sobie sporo nerwów i przyspieszysz nieco proces naprawy.