Korzyści z profesjonalnego montażu umywalki: Dlaczego warto skorzystać z usług hydraulika?

profesjonalny montaż umywalki przez hydraulika

Remont łazienki bardzo często wiąże się z koniecznością wykonania białego montażu. Biały montaż obejmuje montaż umywalki, brodzika, sedesu oraz innych elementów ceramicznych i armatury kończącej instalacje ciepłej i zimnej wody w konkretnych punktach odbiorczych. Od prawidłowego przeprowadzenia białego montażu zależy estetyka i komfort użytkowania łazienki, jak również bezawaryjne działanie poszczególnych urządzeń i elementów jej wyposażenia. 

Jedną z podstawowych czynności wykonywanych podczas aranżacji łazienki jest montaż umywalki. Zadanie to możemy wykonać sami lub powierzyć specjaliście. Doświadczony hydraulik szybko i sprawnie zamontuje każdy rodzaj umywalki gwarantując jej stabilność, szczelność odpływu i prawidłowe odprowadzanie szarej wody. 

Montaż umywalki: Najczęściej popełniane błędy 

Mimo powszechnej dostępności usług instalacyjnych wiele osób wciąż próbuje zamontować umywalkę na własną rękę, co nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Praktyka pokazuje, że błędy popełniamy już na etapie wyboru umywalki. Podążając za bieżącymi trendami często tracimy z pola widzenia aspekt użytkowy na rzecz efektu wizualnego. To skutkuje wyborem zbyt płaskich umywalek, od których odbija się woda. Skutkiem odbijania się wody od dna zbyt płaskiej umywalki jest nieustannie zachlapane lustro i blat. 

Starając się uzyskać pożądany efekt estetyczny często zapominamy również o prawidłowym doborze wylewki baterii, która nie może być ani zbyt krótka, ani zbyt długa. Przyjmuje się, że wylewka powinna sięgać połowy umywalki. Ważna jest również odpowiednia wysokość baterii, którą należy dostosować do konkretnych potrzeb. W sytuacji, w której z umywalki będziemy korzystać wyłącznie do mycia zębów i rąk bateria może być krótsza. Jeśli jednak umywalka ma być punktem czerpania wody na potrzeby np. sprzątania czy mycia konkretnych przedmiotów warto zastanowić się nad wyborem wyższej baterii. Ponadto wysokość baterii powinna być adekwatna do wymogów konstrukcyjnych samej umywalki. 

Jakie jeszcze błędy zdarza się nam popełniać?

Popularnym błędem podczas montażu umywalki na blacie jest rezygnacja z wypełnienia przerwy między dnem umywalki a blatem silikonem. Powstała w ten sposób szpara nie tylko wpływa na obniżenie efektu estetycznego, ale jednocześnie utrudnia sprzątanie i sprzyja gromadzeniu się wody w przestrzeni między umywalką a blatem. Woda gromadząca się pod umywalką powoduje przedwczesną degradację blatu łazienkowego i konieczność jego wymiany, mimo iż blat wokół umywalki nie nosi większych śladów użytkowania i z powodzeniem mógłby być użytkowany przez kolejne lata. 

Jakie korzyści niesie za sobą profesjonalny montaż umywalki? 

Powierzając montaż umywalki profesjonaliście mamy pewność, że:

  • montaż samej umywalki zostanie przeprowadzony zgodnie z branżowymi standardami, co zapewni stabilność umywalki, bezpieczeństwo blatu i łatwość utrzymania w czystości obu komponentów, 
  • montaż baterii zostanie przeprowadzony zgodnie z instrukcją producenta, co zapewni jej długie bezawaryjne użytkowanie, 
  • odpływ zostanie prawidłowo zamocowany i uszczelniony, dzięki czemu szara woda będzie swobodnie spływać, a szafka pod umywalką nie będzie zalewana. 

Dodatkową korzyścią współpracy z profesjonalnym hydraulikiem jest możliwość uzyskania fachowego doradztwa w zakresie wyboru umywalki oraz baterii łazienkowej, jak i sposobu ich prawidłowego montażu.