Jakie są najczęstsze awarie hydrauliczne?

podlaczanie pralek warszawa

Choć nie wszystkie usterki da się przewidzieć, a fachowcy często wzywani są do dość nieoczywistych awarii, to jednak można stworzyć listę standardowych przypadków, które występują najczęściej. Sprawdź, z jakimi problemami najczęściej mierzą się hydraulicy.

Niedrożne rury

Awaria, którą użytkownicy rozpoznają po tym, że woda nie spływa tak jak powinna. Najczęściej dotyczy to rur odpływowych w zlewach i wannach, choć zdarza się to także w tych od sedesu. W większości przypadków przyczyną zatkania rury jest po prostu nieprawidłowe użytkowanie odpływu i brak regularnego czyszczenia. W rurach zbierają się zarówno resztki jedzenia jak i tłuszcz, ale także włosy czy drobne nieczystości, które po dłuższym czasie zbrylają się tworząc czop. Stosowanie  środków rozpuszczających czy innych domowych sposobów nie zawsze będzie skuteczne, a niekiedy może doprowadzić nawet do pogorszenia sytuacji. W skrajnych przypadkach może nawet spowodować pęknięcie rury. To także jedna z popularnych usterek, o której warto wspomnieć. Jest także liderem w rankingu najdroższych awarii. Rury najczęściej znajdują się w ścianie, którą trzeba niestety rozebrać, aby móc zlokalizować usterkę. W najlepszym wypadku będzie konieczne rozebranie jedynie kawałka ściany w celu zlokalizowania przecieku, natomiast w najgorszym może wiązać się to z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu.

Jeśli masz taki problem, zadzwoń po fachowca, który użyje profesjonalnego sprzętu do przepychania rur. Zdecydowanie lepiej jest jednak przeciwdziałać, niż usuwać skutki awarii. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie sitka, która zapobiega przedostawaniu się nieczystości do rur, a także regularne ich oczyszczanie za pomocą domowych sposobów.

Cieknący kran

Nie każdy ma w domu zestaw narzędzi i odpowiednie zdolności do tego, aby zmierzyć się z każdą awarią. Wydawać by się mogło, że cieknący kran to błahostka i wystarczy coś dokręcić, aby woda przestała kapać. Niestety, nie zawsze jest to takie proste. Najczęściej wiąże się to z koniecznością wymiany uszczelki, a niekiedy nawet całej baterii. Wezwanie fachowca w tej sprawie wcale nie jest powodem do wstydu, więc jeżeli mierzysz się z takim problemem nie czekaj dłużej i skorzystaj z pomocy.

Zapowietrzone grzejniki

To problem, który nie jest już tak powszechny, jednak wciąż występuje, szczególnie w starszym budownictwie. To tam nadal królują grzejniki żeliwne, które same w sobie świetnie utrzymują ciepło, jednak ich konstrukcja jest dość przestarzała. Nowoczesne grzejniki posiadają odpowietrznik, który w prosty sposób automatycznie wypuszcza nagromadzone powietrze. Dzięki temu woda znajdująca się w kaloryferze rozprowadzona jest równomiernie, po całej jego powierzchni i kaloryfer w prawidłowy sposób oddaje ciepło. Kiedy jednak zapowietrzą się grzejniki starego typu, konieczna może okazać się wizyta fachowca.

Wezwanie fachowca jest w niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie, kiedy nie masz pojęcia jak zabrać się za rozwiązanie problemu. Próbując naprawić awarię samodzielnie, możesz doprowadzić do pogorszenia sprawy, a mała usterka przerodzi się w konieczność przeprowadzenia poważnego remontu.