Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej?

renowacja baterii lazienkowych

Sam zakup kabiny prysznicowej to nie wszystko. Do kosztu tego zakupu musimy doliczyć również koszt montażu wspomnianej kabiny. Na jaki koszt musimy się nastawić? Co składa się na cenę takiego montażu? Jak wybrać ekipę do  montażu? Na te pytania odpowiedź znajdziemy w poniższym artykule.

Co ma wpływ na cenę montażu kabiny prysznicowej?

Cena montażu kabiny prysznicowej zależy od bardzo wielu czynników. Duże znaczenie ma tu przede wszystkim zakres samych prac montażowych.  Sam montaż to nie jedyne czynności montażowe, musimy wziąć pod uwagę cenę montażu brodzika oraz baterii, instalację syfonu oraz innych części kabiny, czy chociażby demontaż starych elementów wyposażenia naszej łazienki.

Ogromne znaczenie ma też rodzaj wykorzystywanych materiałów, a także konstrukcja kabiny. Inna będzie cena montażu kabiny typu „walk-in”,  zupełnie inny będzie koszt kabiny z hydromasażem, a jeszcze inny koszt zwyczajnej kabiny z brodzikiem. Najdroższe są oczywiście kabiny z hydromasażem. W takim przypadku do ostatecznej ceny należy doliczyć co najmniej kilkaset złotych.

W końcu, na cenę samego montażu kabiny, jak i elementów, które się na nią składają ogromne znaczenie ma region, w którym zamawiamy usługę. Zupełnie inny koszt poniesiemy w Warszawie, a inny w małej miejscowości na wschodzie kraju. Nie od dziś wiadomo bowiem, że w Warszawie ceny są znacząco wyższe niż w innych częściach Polski.

Jaki jest koszt montażu kabiny prysznicowej?

Niestety obecnie, z racji stosunkowo wysokiej inflacji, ceny wszystkich niemalże usług wzrosły, a co za tym idzie, chcąc zamontować naszą kabinę, musimy liczyć się z dość niemałym wydatkiem. Montaż brodzika to koszt od około 300 do 800 zł.  Z kolei za montaż brodzika z podłączeniem zapłacimy od 150 do 220 zł. Montaż prysznicowej baterii podtynkowej to wydatek rzędu 250-330 zł. Najlepiej jest porównać ceny u różnych ekip i negocjować je. Daje nam to szansę zaoszczędzenia pieniędzy.

Czym kierować się przy wyborze ekipy montażowej?

Chcąc wybrać jak najlepszą ekipę montażową, kierujmy się kilkoma ważnymi aspektami. Przede wszystkim:

  • sprawdzajmy opinie o danej firmie w Internecie (np. na Facebooku lub dedykowanych portalach branżowych),
  • kierujmy się referencjami i tym od jak dawna dana firma funkcjonuje na rynku,
  • zadzwońmy do firmy i zobaczmy, jak wygląda u niej obsługa klienta, sprawdźmy, czy jest warta zaufania,
  • w przypadku, gdy zależy nam na montażu kabiny z hydromasażem, postarajmy się wybrać firmę, która specjalizuje się w montażu tego typu kabin.

Podsumowanie

Na koszt montażu kabiny prysznicowej składa się wiele czynników. Wyróżnić można wśród nich zakres prac montażowych, wykorzystane materiały oraz w końcu – sam rodzaj kabiny, którą zamierzamy zamontować.  Standardowy koszt montażu kabiny prysznicowej o zwyczajnym standardzie to około kilkuset złotych. W przypadku chęci montażu kabiny z hydromasażem kilkaset złotych to absolutne minimum. Ceny montażu kabiny oraz jej poszczególnych elementów wpływ ma także region, w którym dana usługa jest wykonywana.