Dlaczego warto mieć numer hydraulika pod ręką?

telefon komórkowy

Jeśli do tej pory nigdy nie musiałeś dzwonić po pomoc hydrauliczną – jesteś szczęściarzem! Nie oznacza to, że nie będzie ci ona nigdy potrzebna, a gwarantujemy, że numer do hydraulika zawsze warto mieć pod ręką. Dlaczego? Zobacz, w jakich sytuacjach pomoc specjalisty będzie niezbędna!

Awarie hydrauliczne, jak wszystkie inne pojawiają się nagle – rzadko kiedy ktoś z nas jest wstanie rozwiązać problem samodzielnie, dlatego w takich sytuacjach najlepiej jest zadzwonić po pomoc. W jakich sytuacjach hydraulik z Warszawy jest potrzebny?

Awarie, w których musisz działać szybko!

Usterki, z którymi zmagamy się każdego dnia nie wymagają natychmiastowego telefonu do hydraulika, choć warto zwrócić się do niego o pomoc zanim przeistoczą się w prawdziwą i wielką awarię. Jednak pomoc hydrauliczna – i to natychmiastowa – niezbędna jest przede wszystkim w momencie, gdy mamy do czynienia z wyciekiem.

Wyciek może być spowodowany przez nieszczelną uszczelkę, pęknięcie czy po prostu dziurę, szczególnie w starej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wyciek może nas kosztować bardzo wiele – zalanie sąsiada, zniszczenie mieszkania i przede wszystkim długotrwały remont, który wiązać się będzie zarówno z osuszaniem pomieszczenia, jak i ponownym ułożeniem kafelków czy podłogi.

Wykrycie wycieku w kilka minut nie zawsze jest możliwe – zdarza się, że woda początkowo siąpi się za ścianą czy pod podłogą i o wycieku dowiadujemy się, gdy jest już za późno. Warto co jakiś czas sprawdzać licznik wody – w momencie wycieku chodzi on nieustannie znacząco podnosząc koszt opłat za wodę.

Inną, poważną awarią która wymaga natychmiastowego działania jest zapchanie rury. Dochodzi do tego najczęściej w łazience oraz w kuchni – zbyt duża ilość tłuszczu i jedzenia w zlewie osadza się tworząc zatory, co zaś prowadzi do braku przepływu, a tym samym woda ze zlewu po prostu nie schodzi.

W ubikacji – dość często my, nasze dzieci, jak i goście, wrzucamy do toalety rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć, jak skarpetki, artykuły higieniczne czy nawet resztki zupy. Mimo, że w toaletach mamy dość szerokie odpływy, również i one z czasem się zapychają.

Usterki, które warto zgłosić

Do hydraulika warto zadzwonić także nieco wcześniej, zanim dojdzie do poważnej awarii. Cieknący kran, czy zmniejszenie przepływu wody – to pierwszy sygnał, który powinien nam uświadomić, że czas skorzystać z fachowej pomocy.

Naprawa cieknącej wody, podobnie jak przepchanie rur to prosta i szybka czynność dzięki której szybko usprawnimy naszą instalację wodno-kanalizacyjną bez obaw o większą awarię.

Dlaczego zatem warto mieć telefon hydraulika pod ręką? Bo nawet jeśli do tej pory z usług hydraulicznych nie musiałeś korzystać, ten dzień może nastąpić nawet jutro! Pamiętaj, że z niektórymi problemami może poradzić sobie tylko specjalista, dzięki czemu nie tylko nie zostaniesz narażony na wielkie koszty związane z remontem, ale też i zaoszczędzić na opłatach za wodę!