Badanie nieszczelności instalacji wodnej

Badanie kamerą termowizyjną

Mokre plamy na ścianach? Nieprzyjemny zapach stęchlizny unoszący się w pomieszczeniu? Sąsiad nieustannie narzekający na mokre plamy na suficie? Nieszczelności instalacji wodnej oraz centralnego ogrzewania nie zawsze znajdują swój finał w zalanym mieszkaniu czy domu. Bardzo często są one przez długi czas niezauważane przez użytkowników instalacji, szczególnie kiedy do niewielkich rozszczelnień dochodzi na łączeniach rur ukrytych pod zabudową. Jednym ze sposobów na wykrycie takich nieszczelności jest badanie kamerą termowizyjną.

 

 

Badanie kamerą Flir

Kamera termowizyjna Flir to urządzenie najnowszej generacji, które umożliwia drobiazgowe badanie nieszczelności instalacji wodnej. O jakości kamer termowizyjnych Flir świadczy fakt, iż są to kamery powszechnie wykorzystywane w procesach badawczych. W urządzeniu, które wykorzystujemy zastosowano niechłodzony detektor o wysokiej rozdzielności oraz wiele nowatorskich funkcji, które wynoszą badania i pomiary termowizyjne na zupełnie nowy poziom. Dzięki temu mamy pewność, że wykonane przez nas badanie kamerą termowizyjną jest naprawdę skuteczne a osiągnięte rezultaty miarodajne.


Kiedy warto wykonać badanie kamerą termowizyjną?

Badanie nieszczelności instalacji wodnej na ogół nie jest wykonywane rutynowo, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie pomiary wykonywać regularnie. Z pewnością wskazaniem do zlecenia badania szczelności instalacji są mokre plamy na ścianach, zarówno w naszym mieszkaniu, jak i u sąsiadów – okazuje się powiem, że nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej w blokach mieszkalnych bardzo często objawiają się w postaci przesiąknięć do sąsiadujących lokali mieszkalnych.

 

Badanie instalacji wodnej Warszawa

Usługi związane z diagnozowaniem nieszczelności instalacji wodnej przy użyciu kamery termowizyjnej najnowszej generacji realizujemy na terenie miasta Warszawa i najbliższej okolicy. Do skorzystania z badania zachęcamy zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Badania jesteśmy w stanie wykonać na dowolną skalę – od instalacji w mieszkaniu, po instalację w dużym obiekcie komercyjnym.